Blog ekspercki w dziedzinie mebli na wymiar


Zabudowa pralki? Czemu nie :)

Tagi: , ,

Kto powiedział, że pralka powinna stać wyłącznie w łazience? To, że nie może być zabudowana w szafce? Wszystko jest możliwe ;) W zależności od gustu i preferencji pralkę można zabudować na wiele sposobów.

Na co musisz zwrócić uwagę?

Przy montażu pralki do zabudowy, pamiętaj o tym aby pozostawić wolną przestrzeń po bokach (ok. 2 cm) oraz z tyłu pralki (ok. 10 cm na węże dopływowe i odpływowe). Ważne jest również takie umiejscowienie gniazdka elektrycznego, które pozwali na łatwy dostęp, bez wyjmowania pralki. Nie sposób opisać cały proces montażu, gdyż każde pomieszczenie jest inne i wymaga różnych rozwiązań… no i gusta klientów też są istotne ;) Jeżeli miałbyś problemy z montażem, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów lub napisz bezpośrednio do mnie (Wasze problemy).

Co sądzę o takim rozwiązaniu?

Zabudowane pralki bardzo mi się podobają. Wygląda to schludnie i estetycznie. Co prawda, nie jestem do końca przekonany do pralki w kuchni, jednak jeżeli komuś to odpowiada, wtedy czemu nie ;)

http://www.iszafy.pl/pl/galerie/1002

14 odpowiedzi do “Zabudowa pralki? Czemu nie :)”

 1. Max mówi:

  Pralka zabudowana to dobra sprawa. Nie są one zbyt ładne więc schowanie jej to świetny pomysł i to nie tylko w kuchni, ale w łazience też.

 2. Tomasz mówi:

  Zabudowanie pralki i umieszczenie jej w innym pomieszczeniu niż łazienka to czasami nawet koniecznośc.W ciasnych kawalerkach łazienki są tak mikroskopijne że trzeba szukać innego miejsca dla pralki.

 3. Loki mówi:

  To ja po proszę o zabudowanie mojego kolosa w łazience. Nie wiem jak to się stało że zgodziłem się na coś taki wielkiego i brzydkiego.

 4. Gosia mówi:

  A ja się pytam co z pralkami otwieranym z góry? Da się coś zrobić, żeby ją ukryć?

 5. Kama mówi:

  Z taką pralką zamykana od góry to chyba nie takie proste.
  Mnie się podoba to rozwiązanie z czwartego zdjęcia ze skrzynią obok pralki.

 6. Majka mówi:

  Jeśli ktoś ma małe mieszkanie i skazany jest na pralkę w kuchni to według mnie zabudowanie jej jest jedyny m sposobem pozbycia się brzydkiego elementu w pomieszczeniu.

 7. Nadia mówi:

  Kama, mamy podobne gusta, mnie tez to rozwiązanie się podoba. Z koszem na bieliznę bywa czasem problem, można wstawić sobie z wikliny, albo plastikowy, ale taka gotowa zabudowa to zupełnie zmienia standard wnętrza.

 8. Anita mówi:

  bardzo mi się podoba ten pomysł zasłonięcia całej pralki za drzwiami łamanymi, zwłaszcza że moja się mieści w kuchni i fajnie by było ją na co dzień zasłonić, tak aby nie była widoczna, mimo że mam dość zgrabną pralkę i nie specjalnie szpecącą:)

 9. Zuza mówi:

  Gosia , taką pralke zanykaną od góry myśle że tez można zabudować.Na pewno są jakieś sposoby np podnoszony blat na zawiasach

 10. Bartek mówi:

  dokładnie. To nie jest problem. A dokładnie co i jak to już trzeba pogadać ze specami.

 11. efka mówi:

  Pralka w zabudowie na pierwszy rzut oka super sprawa. Niewidoczna, estetyczna oprawa. Ale wszystkim szczerze odradzam takiego rozwiązania. dopóki nie pracuje to wysztko jest ładnie, ale podczas wirowania może dostać takich drgawek ( szczególnie przy krzywej podłodze – regulacja nie pomaga), że taką pralkę będziecie mieć wysuniętą z szafki i trzeba rozbierać całą obudowę zeby to spowrotem naprawić. Cięzka sprawa.

 12. danny_c mówi:

  Jak dla mnie super sprawa. Pralkę nie używa się aż tak często a i coraz częściej umieszcza się je w kuchni ze zwględu na brak miejsca w łazience. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii pralka nie może być w łazience bo brak w niej miejsca a poza tym prawo zabrania umieszczania gniazdek elektrycznych w miejscu kąpieli.

  efka -> jak pralka się wysunie to chyba zawsze można ją wsunąć, jeżeli wypoziomowanie pralki nic nie daje to coś nie tak z pralką.

  Co do pralki ładowanej od góry tak jak inni wspomnieli można zamontować podnoszony blat.

 13. Julka mówi:

  Ja muszę umieścić pralkę w kuchni, ponieważ mam łazienkę mikroskopijnych rozmiarów. W kuchni mam rury które zajmują powierzchnię 7 cm od ściany. W związku z tym zabudowa musiała by mieć głębokość 7 cm większą. Nie znalazłam żadnej kompaktowej pralki do zabudowy, która miałaby mniejszą głębokość. Mam w związku z tym pytanie. Czy mogę kupić zwykłą pralkę węższą i ją zabudować? Jakie są minusy takiego rozwiązania? Pomyślałam też, że mogłabym zabudować pralkę w ciągu szafek pod oknem. Tam nie mam rur ale opływ i dopływ musiałabym ciągnąć przez całą kuchnię. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Proszę o rady!

 14. Krzysztof mówi:

  @Julka, można ją umieścić i tu i tu.
  Trzeba pamiętać, aby rura od odpływu miała choćby mimimalny spadek. Wolnostojącą pralkę możemy wstawić pomiędzy dolne szafki i zamknąć tę przestrzeń drzwiczkami. Całość powinna wyglądać jednorodnie i nikt się nawet nie domyśli, gdzie jest pralka. Głębokość szafek i szerokość blatu również możemy przygotować na dowolny wymiar.
  Wykonujemy meble na wymiar więc zwykle udaje nam się rozwiązać praktycznie każdą niedogodność. Tylko czy warto zajmować dodatkowe 7cm kuchni i czy nie lepiej zastanowić się nad pralką pod zabudowę? To inwestycja na wiele lat. Ze swojej strony proponuję rozwiązanie kompleksowe z zakupem nowej pralki, ponieważ szerokie blaty są droższe od tzw. “typówek” a i szkoda tego miejsca w kuchni + ewentualny koszt dodatkowej hydrauliki. Jednak zawsze staramy się znaleźć odpowiedni kompromis wskazując wszelkie za i przeciw i to sam klient podejmuje ostateczną decyzję.
  Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne pytanie naszych Czytelników :)

Dodaj odpowiedź

*